Telefon: 81 503 24 95 
 -

Tak będzie wyglądało Osiedle Koncertowa Dolina

Tak będzie wyglądało Osiedle Koncertowa Dolina
Zapraszamy do zapoznania się z planem rozbudowy osiedla Koncertowa Dolina. W artykule przedstawiamy projekt zagospodarowania dla kolejnych etapów inwestycji oraz opisujemy jego główne założenia.

Plan zagospodarowania Osiedla Koncertowa Dolina

Tak będzie wyglądało Osiedle Koncertowa Dolina

W artykule prezentujemy plan zagospodarowania całego osiedla Koncertowa Dolina. Nasza inwestycja będzie się składać docelowo z 32 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Do tej pory zrealizowano trzynaście budynków (B1 – B13, w południowej części inwestycji), obecnie trwa budowa kolejnych czterech, a następne budynki objęte są już pracami projektowo-formalnymi.

Na terenie osiedla przewidzieliśmy place zabaw, tereny rekreacyjno-wypoczynkowe (m.in. boiska, siłownia plenerowa, place wypoczynkowe z ławkami) oraz liczną zieleń komponowaną. Wyjątkowy klimat zieleni podkreśla urozmaicona rzeźba terenu oraz główny, ogólnodostępny teren parkowy ze ścieżkami spacerowymi i elementami małej architektury (ławki, kosze na śmieci). W strukturze zieleni wyróżnić można dekoracyjne drzewa, krzewy wysokie i okrywowe, trawy ozdobne i byliny oraz trawniki. W bezpośrednim sąsiedztwie budynków wytyczono ogródki lokatorskie, odgrodzone od pozostałych ogólnodostępnych terenów żywopłotami. Czytelny układ dróg wewnętrznych i chodników zapewni sprawną komunikację i wysoki komfort użytkowania przestrzeni. Mieszkańcom nie będzie brakować też miejsc parkingowych. Przewidziano zarówno miejsca postojowe w garażach podziemnych jak i parkingi naziemne. Użytkownicy rowerów skorzystać zaś będą mogli z licznych stojaków rowerowych. 

Cały układ osiedla, z rozmieszeniem budynków, przebiegiem dróg i chodników oraz terenami zieleni przedstawia zamieszczony w artykule plan zagospodarowania.

Nowe budynki (B18-B32) oraz tereny zewnętrzne nawiązują charakterem do istniejącego już fragmentu osiedla, przez co całość tworzyć będzie jeden harmonijny układ.

Dlaczego warto?

Osiedle Koncertowa Dolina od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób planujących zakup nowego mieszkania w Lublinie. Atrakcyjna lokalizacja na lubelskim Czechowie oraz dogodny i szybki dojazd do centrum miasta to niewątpliwie atuty osiedla

Położenie i sąsiedztwo osiedla nadają mu kameralny charakter. Okoliczne tereny otwarte oraz przede wszystkim duża ilość osiedlowych terenów zieleni i terenów rekreacyjnych zapewniają wysoki komfort życia. Miejsca do wypoczynku znajdą tutaj zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe i starsze. Układ dolinny głównego terenu zieleni z licznymi nasadzeniami roślinnymi stanowi o unikatowym charakterze osiedla przy ul. Koncertowej.